Experimentje gedaan met de diverse routemakers.
Route van Winterswijk naar Rogat (bij Meppel).
In alle gevallen motorfiets profiel, geen snelwegen en geen onverhard.
Wat je ziet zijn de tracks die de routemakers leveren. Die heb ik in Basecamp een kleurtje gegeven.
1/Met MRA:
- op de Here kaart, weinig opties te gebruiken: de zwarte lijn (slechte route)
- op de TomTom kaart, max kronkelroute en hoogte verschil: de lichtblauwe lijn (veel bebouwde kom)
2/ MyDrive (de TomTom site), max kronkelroute en hoogte verschil: geeft exact dezelfde route als MRA op de TomTom kaart
3/ Basecamp met profiel op motorfiets, bochtig, geen snelwegen, geen wegen in woonwijken: de roze lijn (valt deels samen met de lichtblauwe)
4/ Kurviger.de
- maximale curves : de groene lijn (nog wel hoofdwegen, maar weinig bebouwde kom)
- maximale curves en hoofdwegen uitgeschakeld: de gele lijn (verrassende weggetjes, veel recht, geen bebouwde kom, de langste)
5/ Zumo 660: het oude beestje maakt wat heel erg lijkt op de zwarte lijn.
Ik heb de gele heen gereden en de lichtblauwe terug.
Kurviger weet ook wel rechte wegen te vinden, en rare lussen van een paar km die je weer op je huidige weg brengen.
Maar weinig tot geen bebouwde kom, veel achteraf weggetjes. Een deel ging exact over een deel van de ECR route van 14 sep.
Dat is toch een mooi compliment, voor beide
Je moet wel even tijd hebben, want de route is wel de langste.
De terugweg was een stuk minder. De lichtblauwe TT kronkelroute pakt hele mooie bochtige wegen, maar relatief veel doorgaande en ook N-wegen.
Beetje teveel verkeer om van de bochten te genieten. Daarnaast is de hoeveelheid bebouwde kom storend.
Sommige plaatsen zijn moeilijk te vermijden in ons drukbevolkte landje, maar pak dan een rondweg en niet het centrum.
Routes maken zonder er zelf even naar te kijken kan, zeker onderweg, maar wat je ook gebruikt, even een menselijk oog en verstand er naar laten kijken maakt het wel beter.
Onderweg heeft de TomTom heeft als toestel een voorsprong op de Garmin, maar op je telefoon een route maken in Kurviger en die naar je toestel zetten kunnen ze allebei even goed. Moet je wel een Garmin met smartlink hebben (396, 595) of een moderne TomTom.
ps: Gebruik wel de tracks die de routemakers in het gpx-bestand stoppen en niet de routes. Daar maken je toestellen helemaal niks van.
20190810_073736887_iOS.jpg